XXVII edycja Festiwalu Nauki i Sztuki w CNBM

17.04.2024 10:31
18 i 19 kwietnia w ramach XXVII Poznańskiego Festiwalu Nauki I Sztuki odwiedzili nas uczniowie szkół podstawowych!

18.04.2024 odbyły się warsztaty dla uczniów klas 1-3, którzy mieli okazję zaprojektować nanocząstkę do zadań specjalnych, wykonać breloczek z nanocząstkami, zobaczyć jak wyglądają owady w skali nanomatrycznej i zagrać w grę, w której stali się częścią sztucznej inteligencji. Oryginalna wersja gry została udostępniona przez BioGeMT Univeristy of Malta w ramach współpracy COST Action 21153 Network for implementing multiomics approaches in atherosclerotic cardiovascular disease prevention and research.
19.04.2024 odwiedzili nas uczniowie starszych klas szkoły podstawowej (klasy 6-8). Uczestnicy stworzyli nanocząstkę, która mogłaby wspomóc leczenie anafilaksji, poznali jak naukowcy z CNBM badają uszkodzenia DNA komórek przy pomocy AI i wykonali eksperymentalną reakcję oscylacyjną “zegar jodowy”, której wyniki wykorzystali jako dane wejściowe do AI, aby przy pomocy sztucznej sieci neuronowej przewidzieć przebieg reakcji w zmodyfikowanych warunkach.
Drodzy Uczestnicy, dziękujemy za waszą obecność i wspólną zabawę. Jesteście dla nas inspiracją!
Korzystając z okazji chciałabym serdecznie podziękować pracownikom i doktorantom CNBM, którzy zaangażowali się w przygotowania warsztatów! Kluczem sukcesu jak zwykle okazała się praca zespołowa!