Prof. Stefan Jurga uhonorowany statuetką na 20-lecie UKSW

19.12.2019 12:31
W roku jubileuszowym dla Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie dnia 9 grudnia Prof. dr hab. Stefan Jurga został uhonorowany statuetką "W Kierunku Człowieka" w podziękowaniu za zasługi dla Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Tytuł statuetki nawiązuje do tytułu księgi pamiątkowej, którą społeczność Akademii Teologii Katolickiej wręczyła Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu z okazji 25-lecia jego święceń biskupich.

Geneza nagrody sięga publikacji stworzonej pod redakcją ks. bp Bohdana Bejze, którego dzieła poświęcone były m.in. współczesnej myśli filozoficznej czy zagadnieniom związanym z kulturą polską zakorzenioną w chrześcijaństwie.

Retransmisja Gali Jubileuszowej z okazji 20-lecia UKSW, podczas której przyznane zostały statuetki "W Kierunku Człowieka" odbędzie się 23 grudnia o godzinie 21:00 na antenie TVP 1.